۱۴۰۳ سوم مرداد - 03:34 ق.ظ

یادداشت رضا نادرى به بهانه انتشار قطعه «سوژه هات تکراریه»سيروان بار ديگر ثابت كرد كه به خوبى با مهمترين موضوع ماركت موسيقى پاپ يعنى مخاطب شناسى آشناست

سيروان بار ديگر ثابت كرد كه به خوبى با مهمترين موضوع ماركت موسيقى پاپ يعنى مخاطب شناسى آشناست
نوای فارس: بيش از يك دهه از انتشار اولين آلبوم سيروان مي گذرد و در اين مدت سيروان به روشنى ثابت كرد كه هيچ چيز در جهان اتفاقى نيست، اگر زندگى حرفه اى همه افراد مطرح بشر را بررسى كنيد، خواهيد ديد كه همه آنها كار خود را با برنامه، خلاقيت، ايده تازه ، تمركز و فكر شروع كرده و ادامه داده اند و هيچوقت هيچ ماندگار شده اى تصادفى نبوده است.
در طى همه اين سال ها سيروان كاراكتر شخصى خودش را به خوبى شناخته و تعريف كرده و اين كاراكتر نه صرفا در موسيقى اش بلكه در همه ابعاد متفاوت ظاهرى و شخصيتى اش نيز به خوبى مرزبندى و مشخص شده و نمود پيدا كرده است.
انتخاب اشعار، ساختار ملودى ها ، استايل تنظيم ها ، وكال و شكل سازبندى در موسيقى اش از يك سو و از سوى ديگر حساسيت در انتخاب مواردى چون رنگ بندى لباس ها و كفش و مدل موها و ته ريش و استايل فردى و گروهى و همچنين طراحى گرافيكى كاور آثار، همه و همه كاراكترى را مى سازد كه سيروان با نبوغ خودش مدت ها روى آن فكر كرده است و همه اينها نويد خواننده اى را مي دهد كه نسل جوان و نوجوان در يك جامعه به داشتن آن نيازمند است.
در روزهاى اخير كه قطعه «سوژه هات تكراريه» منتشر شد سيروان بار ديگر ثابت كرد كه به خوبى با مهمترين موضوع ماركت موسيقى پاپ يعنى مخاطب شناسى آشناست.
سيروان در اين قطعه با درك هنرى خاص خودش ريسك بالاى با صداى متفاوت خواندن را انجام مي دهد. ريسكى كه حجم استقبال از اين قطعه نشان دهنده موفقيت آميز بودن آن است همه اين موضوعات بيانگر اين است كه شرايط فرهنگى،امكانات و محدوديت ها،بسترهاى اجتماعى و سطوح هنرى جوامع باعث ميشود تا به طور تقريبى هر ٣٠ سال اينچنين نوابغ خوش فكر و نخبگان با استعدادى ظهور كنند تا به نوعى با خودكفايى هنرى پاسخگوى نياز فرهنگىِ نسل جوان جامعه خود بوده و ذائقه و سطح سليقه آنها را تحت تاثير قرار دهند.
هنرمندانى كه جزِ ميراثِ هنرىِ تاريخِ فرهنگ يك جامعه و كشور به حساب مى آيند .

رضا نادرى مدير موسسه موسيقى پارسينمنبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q