۱۴۰۳ سوم مرداد - 04:16 ق.ظ

با الگوبرداری از الگوى آموزشی«ال سیستما»ارکستر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود

ارکستر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود
نوای فارس: ارکستر آکادمیک پایتخت با الگو برداری از مدل آموزشی«ال سیستما» زیر نظر آکادمی موسیقی پنج خط با مدیریت شهرام توکلی به زودی تشکیل می شود.
شهرام توکلی آهنگساز و مدرس دانشگاه درباره اهداف راه اندازی این ارکستر گفت:اين اركستر جنبه ى آموزشى داشته و هدف از تشکیل آن  ایجاد فرصت و امکانى برای نوآموزان موسیقی بوده تا بتوانند ضمن کسب تجربه گروه نوازی از تواناییها و قابلیتهایی که نوازندگی در ارکستر به آنها می دهد بهره مند شوند. اين اركستر علاوه بر رهبر داراى دو مربى براى گروه سازهاى زهى و بادى است كه اين مربيان در آغاز هر جلسه تمرين ابتدا موارد تكنيكى مربوط به قطعات را بطور جداگانه به نوازندگان آموزش داده و سپس كل اركستر زير نظر رهبر به تمرين بر روى قطعات ميپردازند.     وی ادامه داد: تجربه کار گروهی، کنترل کردن استرس، لذت نوازندگی، افزایش اطلاعات عمومی موسیقی و ایجاد تمرکز از جلمه تواناییها و قابلیتهایی است که اعضاء این ارکستر به آن دست ميابند.
این مدرس دانشگاه با اشاره به الگوى آموزشى ال سیستما بیان داشت :ال سیستما الگوی آموزشی موسیقی است که برای اولین بار در سال1975توسط Jose Antonio Abreu در کشور ونزوئلا بنیانگذاری شد. این سیستم آموزشی نشان میدهد که چگونه موسیقی با برنامه ریزی صحیح میتواند هم موزیسین های بزرگی بوجود بیاورد و هم به طرز چشمگیری مسیر زندگی صدها هزار نفر از نیازمند ترین بچه های یک ملت را تغییر دهد.
وی افزود: روش ال سیستما در آموزش موسیقی تأکید بسیار بر مشارکت های گروهی از ابتدایی ترین مراحل آن دارد و آموزش گروهی همسالان مبتنی بر ایجاد فضای آموزشی شاد و سرگرم کننده است. درون مایه شیوه آموزش ال سیستما آماده سازی هنرجویان برای شرکت دریک گروه ارکسترال است که روح یک جامعه و فرهنگ آن به حساب می آید.
توکلی در خاتمه خاطر نشان کرد: به منظور تشکیل این ارکستر ، طی فراخوان منتشر شده ، واجدین شرایط در دو گروه سنی 7 الی 15 سال و 15 سال به بالا  می توانند تا تاریخ 31 تیرماه ثبت نام اولیه را انجام داده و در آزمون تعیین سطح ارکستر که 8 مردادماه برگزار می شود، شرکت کنند.
 
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q