۱۴۰۳ سي خرداد - 01:06 ب.ظ

تور کنسرت حمید متبسم از اصفهان آغاز می شود

تور کنسرت حمید متبسم از اصفهان آغاز می شود
نوای فارس: تور کنسرت های حمید متبسم به خوانندگی حسین علیشاپور از 13 مردادماه از اصفهان آغاز می شود و 30 مرداد ماه در تهران به پایان می رسد.
تور کنسرت "ساز دل ، آواز دل" عنوان کنسرت های جدید حمید متبسم است که قرار است در مایه اصفهان و دستگاه نوا اجرا شود.
بر اساس این گزارش، این کنسرت ها به ترتیب ١٣ مرداد در تالار فرشچيان شهر اصفهان، ٢١ مرداد در تالار اداره فرهنگ و ارشاد شهر آباده، ٢٢ مرداد تالار فرهنگ  اداره فرهنگ و ارشاد شهر یزد،  ٢٧ مرداد در تالار آفتاب شهر اهواز برگزار می شود  و حسن ختام تور کنسرت "ساز دل ، آواز دل"  در تاریخ ٢٩ و ٣٠ مرداد تالار رودكي در شهر تهران خواهد بود.
خواننده تور کنسرت های حمید متبسم، حسین علیشاپور است که در كارنامه خود  سابقه همكاري با كيهان كلهر ، مسعود شعاري ، اركستر سازهاي ملي ، بهروز غريب پور و غيره را دارد .همچنین بهنام معصومي در این کنسرت ها سازهای کوبه ای می نوازد،معصومی نیز تا كنون تجربه همكاري با حسين بهروزي نيا ،سالار عقيلي و .... داشته است.
گفتنی است، حمید متبسم اوایل دهه هفتاد گروهی موسیقی به نام گروه دستان را به اتفاق محمدعلی کیانی نژاد بنا گذاشت. آلبوم بامداد تجربه‌ای متفاوت در آهنگسازی و تنظیم به شمار می‌رفت به آهنگسازی متبسم و آواز بیژن کامکار نام متبسم را به عنوان آهنگسازی خوش ذوق به جامعه موسیقی شناساند. بعد از آن متبسم آلبوم بوی نوروز به خوانندگی زنده یاد ایرج بسطامی را با گروه دستان انتشار داد.
متبسم به همراه گروه دستان کنسرت های متعددی را در خارج و داخل ایران اجرا کردند که مهمترین آن اجراهای متعدد با شهرام ناظری بود.آلبوم سفر به دیگر سو، و ساز نو آواز نو حاصل سال های همکاری متبسم و گروه دستان با ناظری بود.همکاری با صدیق تعریف در انتشار آلبوم ماه عروس و آخرین کار با ناظری با عنوان لولیان هم از دیگر کارهای متبسم به شمار می رود.
متبسم به همراه گروه دستان از سال 85 تا پایان دهه نود به ارائه کنسرت هایی با سالار عقیلی و همایون شجریان پرداخت که حاصل آنها انتشار آلبوم های قیژک کولی و به نام گل سرخ بود.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q