۱۴۰۰ سي فروردين - 12:22 ق.ظ

بزرگ ترین قرارداد تاریخ موسیقی جهان؛کمپانی سونی به دنبال آلبوم جدید «آدل» است

کمپانی سونی به دنبال آلبوم جدید «آدل» است

نوای فارس-محمد غلامی پور:کمپانی معتبر سونی به دنبال عقد قرارداد با آدل خواننده مطرح انگلیسی است.

بنا به گزارش میرر،کمپانی سونی و آدل خواننده مطرح بریتانیایی برای انتشار آلبوم جدید وی به پای میز مذاکره رفتند..صحبت ها حاکی از آن است که آدل برای انتشارآلبوم جدید خود با کمپانی موسیقی سونی به توافقات اولیه رسیده و ارزش این قرارداد 128 میلیون دلار تخمین زده می شود.

او که به مدت 8 سال با شرکت ایکس ال رکوردینگ قرارداد داشت و توانست دو آلبوم موفق خود را به نام های «19» و «21» از طریق این شرکت به بازار عرضه کند،قصد دارد همکاری خود را با این شرکت قطع کرده و همکاری تازه ای با شرکت سونی آغاز کند.

اگر این قرارداد به توافق نهایی برسد یکی از بزرگ ترین قراردادهای تاریخ موسیقی جهان رقم خواهد خورد.ضمن اینکه آدل می تواند لیبل ضبط خود را داشته باشد و بر طبق این قرداد ،مقدمات تور کنسرت جهانی او برای اولین بار فراهم می آید.

آدل تجربه های موفقی با شرکت ایکس ال رکوردینگ داشت و دو آلبوم قبلی او توانستند موفقیت چشمگیری حاصل کنند. وی در سال ۲۰۰۸ آلبوم «۱۹» را توسط این کمپانی منتشر کرد. این آلبوم ازآنجائیکه ادل آن را در ۱۹ سالگی‌اش ضبط کرد، ۱۹ نام گرفت. ۱۹ اولین آلبوم استودیویی ادل بود که این آلبوم در سال ۲۰۱۱، با آن که هنوز ۳ سال از انتشارش می‌گذشت، چهارمین آلبوم پرفروش سال ۲۰۱۱ در بریتانیا شد.

ادل در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۱ به مناسبت 21 سالگی خود، آلبوم «۲۱» را منتشر کرد، که ۱۸ هفته نخستین آلبوم پرفروش بریتانیا (هرگز زنی در تاریخ موسیقی بریتانیا به چنین رکوردی دست نیافته است) و ۱۳ هفته پرفروش ترین آلبوم ایالات متحده بود. آلبوم ۲۱ در ۲۴ کشور جهان در رتبهٔ نخست جدول آلبوم‌های پرفروش بوده و در مجموع ۱۳ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این آلبوم با فروش ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نسخه، پرفروش ترین آلبوم سال ۲۰۱۱ در بریتانیا است.

مدیر برنامه های آدل ،برای خرید سومین آلبوم ادل به نام «25» از شرکت ایکس ال رکوردینگ،یک پیشنهاد 100 میلیون پوندی به کمپانی سونی ارائه داد که به نظر می رسد این قرارداد با مبلغ پایین تری نهائی شود.

بنا به گفته منابع آگاه؛کمپانی سونی،آدل را می خواهد و آنها تمام تلاش خود را خواهند کرد تا با او به توافق برسند.این پول،مبلغ زیادی است اما آنها امیدوارند او این قرارداد را برای لیبل ضبط خود امضا کند.و این بدین معنی است که او می تواند سهم بیشتری از عواید فروش آلبوم و کنسرت هایش کسب کند.این قرارداد شامل برنامه ای برای برگزاری تور کنسرت جهانی آدل است.او تا کنون تور جهانی برگزار نکرده و اجرای این تور برای اولین بار می تواند منبع درآمد زیادی برای او باشد.همه نشانه ها حاکی از آن است که آدل با کمپانی سونی به توافق برسد و پای این قرارداد و همکاری بزرگ را که از آن به عنوان یک کودتای عظیم یاد می شود،امضا کند».

این ترانه سرای 26 ساله در حال حاضر برای امضا قرارداد با شرکت سونی در ایالت متحده به سر می برد.

یک سخنگو از سوی آدل و سونی این اخبار را در پی بالا گرفتن شایعات و گمانه زنی ها یک روز پس از انتشار گزارش مالی ایکس ال رکوردینگ که در آن به عدم انتشار آلبوم سوم آدل از سوی این شرکت اشاره شده بود،منتشر کرد.

در این بیانیه آمده بود:« آلبوم جدید آدل دیگر از سوی این شرکت در سال 2014 منتشر نخواهد شد و به تبع آن در گردش مالی و سود این شرکت سقوط چشمگیری حاصل خواهد شد».طبق این گزارش،شرکت ایکس ال رکوردینگ 15 میلیون دلار سود خالص از 60 میلیون دلار گردش مالی در سال 2013 داشته است.

آدل ، خواننده و ترانه‌نویس بریتانیایی است که شهرت جهانی وی بیشتر به دومین آلبوم استودیویی‌اش با نام «۲۱» که در ۲۱ ژانویهٔ ۲۰۱۱ منتشر شد برمی‌گردد. این البوم حدود ۳۰ میلیون در سرتاسر جهان فروخته شده است. این آلبوم رکورد طولانی‌ترین مدت صدرنشینی در جدول پرفروش ترین آلبوم‌های موسیقی در بریتانیا را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کرد. همچنین او موفق به کسب جایزهٔ گلدن گلوب و جایزهٔ اسکار برای ترانهٔ اسکای‌فال در فیلم اسکای‌فال شده و موفق به دریافت ۱۰ جایزه گرمی شده است. تخمین زده میشود که حدود ۴۰ میلیون از البوم‌های ادل و بیش از ۵۰ میلیون از تک اهنگ‌های او در سرتاسر جهان فروخته شده است.

آدل که در سن 25 سالگی سومین آلبوم خود را ضبط کرد نام این آلبوم را طبق رسم گذشته «25» نهاده است و قرار است در سال 2014 روانه بازار شود.با توجه به موفقیت های آلبوم قبلی آدل و همچنین سابقه و تجربه زیاد کمپانی سونی در عرصه موسیقی پیش بینی می شود که این همکاری گران بازخوردهای مثبتی برای هر دو طرف در پی داشته باشد و آغازی برای موفقیت های بیشتر هر دو طرف باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q