۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 11:11 ق.ظ

به مناسبت سالروز سی و سه سالگی مهدی مقدمچه بر سر «آقای عاشقانه ها» آمده است؟

چه بر سر «آقای عاشقانه ها» آمده است؟

نوای فارس-ابراهیم جلالی: سوم آبان و آبان! این پاییز دهمین سالی است که اسمی از او می شنویم , جوانی که خیلی زود ستاره شد ولی حاشیه ها و خامی و جوانی او را کمرنگ کرد، بی آنکه بداند در چه مسیری قدم برداشته است.

 

مهدی مقدم آبان امسال دهمین سالی است که به صورت حرفه ای وارد دنیای پرهیاهوی موسیقی شده است، ده سال که شاید تلخی اش بیشتر از شیرینی هایی باشد که داشته است. از سر و صدای «خونسرد»اش تا توفان «سونامی» همراه با آن همه ویدئو های رنگ و وارنگ و قدم های آخر با «احتیاط»اش دو سال گذشت. خواننده ای که بر خلاف خواننده های امروزی تمامی خصوصیات یک آرتیست را دارد؛ آرتیستی که بلد است اصولی بخواند و با فالش و خارج خواندن غریبه است.

 

خواننده ای که وقتی عاشقانه می خواند، خیلی ها عاشقانه خواندن را بلد نبودند، خیلی ها حتی نم یدانستند نت موسیقی چیست و خیلی ها هم باوجود تبلیغات وسیع برای کنسرت حتی نمی توانستند یک سالن 400 نفره را پر کنند.

 

مهدی مقدم یکی از معدود خوانندگان ایران زمین است که صاحب صدایی شخصیت دار با رگه های موسیقی ایرانی است، صدایی که با اجرای آهنگ های اسلو و تین اینج پسند زیبایی چند برابری پیدا می کند.خواننده ای که برای پیر و جوان و کوچک و بزرگ و تمام سلیقه ها خوانده و از هر قشری مخاطب دارد. آرتیستی که در اجرای زنده اش برعکس خواننده های امروزی حتی یک نت هم اشتباه نمی خواند.

 

او در این ده سال آنقدر آهنگ با مضامین عاشقانه منتشر کرده که همین کافی است تا هوادارانی که هنوز در انتظار کنسرتش هستند به او لقب «آقای عاشقانه ها» را بدهند. لقبی که ابتدا فرزاد حسنی در یک برنامه  رادیویی به وی داد  و این خواننده را «مرد عاشقانه ها» خطاب کرد تا همین باعث شود مهدی مقدم «آقای عاشقانه ها» لقب بگیرد.

 

بعد از ده سال چه بر سر «آقای عاشقانه ها» آمده است!؟ وی در این سالها به گفته  خودش  آنقدر اشتباه کرد تا بهترین سالهای عمرش از دست بدهد و از نظر مالی ضرر بسیاری کند. اشتباهاتی که صرفا به دلیل اعتماد به آدمهای بی تجربه ناکاربلد پدید آمد و نمی شود گذشته را تغییر داد. جدای از اشتباهات شخصی وی،  سنگ اندازی و تنگ نظری های برخی از اهالی موسیقی باعث شد تا این اشتباهات بیشتر به این هنرمند زخم بزند. اهالیِ موسیقی ای که بعضی اشان این روزها دیگر بازار کنسرت های داغ گذشته را ندارند و بیشتر مردم را خسته کرده اند.

 

خواننده ای که روزی همه با صدایش عاشق شده اند، زندگی کرده اند، پا به پای او بزرگ شده و قدکشیده اند، این ده سال از کجا در آمد داشته است؟ از کدام اجرا و از کدام منبع؟ تا به حال به این فکر کرده ایم که این روزها غم و غصه  ممنوع الکاری چه بر سر او وصدایش آورده است؟ مشکل این است که ما فقط موزیک ویدئوها و روی یک هنرمند را می بینیم. ده سال گذشت و این ده سال هرکسی که غیر مجاز بود مجاز شد!حتی آقای خواننده ای که در کلیپ هایش اصول غیراخلاقی بیداد می کرد و از هیچ چارچوب و قانونی پیروی نمی کرد.

 

اما کسی که فرهنگ کلیپ سازی سالم را به ایران آورد هنوز ممنوع الفعالیت است. کسی که ثابت کرد بدون ماشین های آنچنانی و ... هم می شود ویدئوی موفق و دیدنی ساخت هنوز ممنوع الفعالیت است. این ممنوعیت حالا در سی و سه سالگی او را پخته تر از هر خواننده دیگری کرده است با تجربیاتی که هزینه سنگینی برای آنها پرداخته است.

تولد سی و سه سالگی اش را تبریک می گوییم و آرزو می کنیم این سال های پیش رو همانند سال های گذشته براش تلخ نباشد.هرچند که هنوزهم در ممنوعیت به سر می برداما با تدابیر وزارت فرهنگ و ارشاد در این روزها امیدواریم دوباره مهدی مقدم را هم در جرگه  مجازهای عرصع موسیقی ببینیم.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q