۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 12:07 ب.ظ

یادداشت رضا مهدوی به مناسبت درگذشت مرتضی پاشاییمرتضی پاشایی ماندگار شد

مرتضی پاشایی ماندگار شد

نوای فارس-رضا مهدوی -مرتضی پاشایی خواننده ای با صدای دلنشین بود که مظلومانه از دنیا رفت. جوانی بود که تحمل بالایی برای سختی ها داشت. کما اینکه این مدت شاهد بودیم که با وجود دردجانکاهی که داشت، هرگز شکوه و ناله نکرد.جوانی بود که با این سن و سال و بعداز مرحوم ناصر عبدالهی عزیز جزو معدود خوانندگان عرصه پاپ بود که پاپ ایرانی و وطنی را زنده نگاه داشت و خیلی زود توانست در میان مردم جای خود را باز کند.

مرحوم مرتضی پاشایی مثل خیلی از خواننده های امروزی راه را اشتباه نرفت و اهل تقلید و کپی کردن نبود بلکه به استعدادوتوانایی خود رجوع می کرد و هرچه داشت از خودش داشت.به جرات می توان این خواننده را یکی از تکمیل کننده های زنجیزه موسیقی پاپ ایرانی دانست . او مکمل موسیقی پاپ ایرانی بود و توانست این را به همگان ثابت کند.

این خواننده با سه آلبومی که در زمینه موسیقی پاپ منتشر کرد باعث شد مردم موسیقی پاپ را بهتر بشناسند و به آن نزدیک تر شوند و درعین حال موسیقی اصیل ایران را جزو لاینفکی از موسیقی پاپ معرفی کند. متاسفانه دست اجل بسیار زود او را از ما گرفت. جای تاسف دارد که بعضی ها با اطلاع رسانی غلط و اشتباه با احساسات و عواطف هواداران و خانواده وی و همین طور مردم بازی کردند و این بازی ها همچنان ادامه دارد. لحظه ای که از مرگ وی فیلم تهیه شده، به جرات یکی از تاسف برانگیزترین لحظاتی است که یک انسان می تواند در طول زندگی اش مشاهده کند. متاسفم که بعضی ها به جای دعا کردن دست به دوربین بودند تا از لحظات غم انگیز مرگ یک عزیز و یک همنوع فیلم بگیرند و آن را درمیان مردم و در فشای مجازی منتشر کنند و در اختیار همگان قرار بدهند. این مساله می تواند تذکری برای تک تک ما باشد . امیدوارم امروز که روز به خاکسپاری این عزیز از دست رفته است، آقایان و خانم ها نیایند تا با هنرمندان مورد علاقه اشان عکس یادگاری بگیرند. این یک توهین علنی به ساحت هنرمند از دست رفته است.

مرتضی پاشایی موسیقی دارای تفکر داشت وعلیرغم اینکه ریتمیک بود، با تفکر همراه بود و موسیقی عمیقی را عرضه می کرد. اوجزو آن دسته از خوانندگان پاپ بود که اندیشه را در موسیقی اش تشدید می کرد و کارهای ماندگار ارائه کرد. اهل شهرت نبود و به دنبال این نبود که خود را مشهور کند ، بلکه شهرت به سراغ او آمد. به همین دلیل هم هست که سیل عظیم جمعیت گریان برایش تجمع کردند و در غم از دست دادن او با خانواده اش همراه شدند.

این غم جانکاه را به خانواده محرتم پاشایی، اهالی هنروموسیقی و همین طور مردم ایران تسلیت می گویم و بر این باورم که مرتضی پاشایی خواننده ماندگار است.

 

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q