۱۴۰۳ سوم مرداد - 04:19 ق.ظ

با یادی از استاد «داوود رشیدی»کنسرت «سعید فرج‌پوری» و «سالار عقیلی» برگزار شد

کنسرت «سعید فرج‌پوری» و «سالار عقیلی» برگزار شد
نوای فارس: شامگاه پنجم شهریور ماه 95, «سعید فرج‌پوری»، آهنگساز و نوازنده برجسته کمانچه، به همراه «سالار عقیلی» قطعات تازه‌اش را در برج میلاد تهران به روی صحنه برد.

فرج‌پوری که طی چند سال اخیر اجرایی در تهران نداشته، چندی پیش تور «میخانه‌ خاموش» را در خارج از ایران برگزار کرد.  او در این کنسرت از حضور نوازندگان جوان بهره برد. فرج‌پوری پیش از این آلبوم «دریای بی‌پایان» را با همکاری گروه «دستان» و آهنگسازی خودش و صدای سالار عقیلی منتشر کرده بود که از جمله آثار موفق در موسیقی سنتی طی چند سال اخیر به شمار می‌رود.

در شروع برنامه امشب سالار عقیلی گفت: خبر از دست دادن يكي از بزرگان سينماي ايران و از اساتيد فن بازيگري را امروز شنيدم. به احترام اين هنرمند پيشكسوت يك دقيقه سكوت ميكنم.

پس از سکوت یک دقیقه ای سالار عقیلی با قطعه «وطن» به یاد استاد داوود رشیدی کنسرت خود را آغاز کرد.

در این کنسرت سعید فرج‌پوری و سالار عقیلی در بخش اول قطعاتی جدید به همراه تصانیف و آثاری در دستگاه همایون و آواز افشاری بر روی سروده‌های شاعرانی چون شهریار، سایه، مولانا و محمد علی بهمنی و در بخش دوم آثاری از قدیما را اجرا کردند.

فرج‌پوری قرار بود به همراه استاد شجریان در کنسرت اوایل بهار امسال شرکت کند که به دلیل وضعیت جسمی استاد شجریان این کنسرت برگزار نشد.

 در این اجرا آهنگسازی و سرپرستی گروه را «سعید فرج‌پوری» برعهده داشت و نوازندگانی چون آزاد میرزا پور (تار)،‌ فردین لاهور پور (نی)،‌ حریر شریعت زاده (پیانو و دف)،‌ داود منادی (ویلن سل)، سهراب برهمندی (ویلن آلتو) ، منیکا لران (ویلن)، علیرضا دریایی (ویلن)، صابر سوری (عود)،‌ محمدرضا اسکندری (تار باس)، سحاب تربتی (تنبک) و روزبه زارعی (سازهای کوبه ای) به هنرنمایی پرداختند.

این کنسرت به همت موسسه ققنوس در دو سانس برگزار شد.

عکس های پدرام نظری از این کنسرت را در ادامه ببینید:
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q