۱۳۹۸ بيست و هفتم مرداد - 03:10 ق.ظ

ناصر نظر: هدف این گروه موسیقی شاد کردن بچه‌هاست

ناصر نظر: هدف این گروه موسیقی شاد کردن بچه‌هاست
نوای فارس-مینا آتشی: نشست خبري اركستر پارس به رهبري ناصر نظر صبح روز چهارشنبه ٢٤ ارديبهشت ماه در تالار وحدت برگزار شد.

اركستر كودكان و نوجوانان پارس به رهبري و آهنگسازی ناصر نظر ، کارگردانی ماندانا کریمی با همکاری لیلی رشیدی و طراحی و کارگردانی حرکات لرتا آودیسیان برگزار مي شود.

هدف این گروه موسیقی شاد کردن بچه‌هاست

ناصر نظر آهنگساز و رهبر اركستر پارس در ابتداي اين نشست گفت: خوشحالم كه نزديك به ١٥ سال با بچه ها در روز جهاني كودم در تالار وحدت اجرا داشتيم ،هدف این گروه موسیقی شاد کردن بچه‌هاست و من نيز از اين بابت خوشحالم.

وي افزود: این سومین اپرت است که من موسیقی آن را نوشته‌ام. اولین اپرت با نام "خروس زری"، دومی با نام "برکه حیوانات" از نیما یوشیج و سومی با نام "پرپری" از یاناسینکووا و بازنویسی محمدچرم‌شیر است.

او ادامه داد: در اين اجرا ٣٥٠ عضو روي صحنه بازي خواهند كرد، بچه ها توانستند در اين اجرا جداي از خوانندگي بعنوان بازيگر نيز نقش بازي كنند.در اين برنامه بچه ها يا ساز مي زنند و يا بازي مي كنند.

سپس ماندانا كريمي كارگردان كار گفت: من هم خوشحالم كه با همكاري استاد نظر تا به امروز سه اپرت روي صحنه برديم.امسال محور داستان بر این اساس است که بچه‌ها انعطاف کافی را داشته باشند تا با مسائل مختلف روبرو شوند و مقابله کنند.

وي افزود: موضوع داستان هم یک پری کوچولو است که تمرین جادوگری می‌کند؛ چون پدر و مادرش توسط عفریته‌ها طلسم شده‌اند و پری کوچولو میخواهد پدر و مادرش را نجات دهد.

در ادامه نشست خان لرتا آودیسیان طراح هم گفت: خوشبختانه بچه ها نسبت به سال اخير پيشرفته تر شده اند و امسال ٤٣ نفر روي سن حركت انجلم مي دعند.

سيامك احصايي بازيگر تئاتر نيز گفت: همكاري من و اين اركستر به ١٢ سال پيش باز مي گردد، از طرف ديگر خوشحالم که در سالهای گذشته چند نفری پای اتفاق موسیقی ایستادند.

در پايان نشست هم محمد عبدالوهاب مدیر روابط عمومی و هماهنگی گروه عنوان کرد: در دوران مرادخانی آقای نظر پیشنهاد یک جشنواره کودک را داد اما متاسفانه تا الان هیچ اقدامی نشده است.

اركستر پارس روز ٧ مهر ساعت ١٧ و روزهاي ٨ و ٩ مهر ساعت ١٥ در تالار وحدت روي صحنه خواهد رفت.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q