۱۴۰۳ دوم ارديبهشت - 11:42 ب.ظ

تقویم موسیقی - تولد رضا شفیعیان - 15 فروردین ماهرضا شفیعیان
زمینه فعالیت : نوازنده و هنرآموز سنتورزادروز : 1320/01/15

او مدیر مسئول موسیقی آموزشگاه تماشاگه راز و مدرس سنتور در کلاس‌های آزاد موسیقی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر بوده و دارای مدرک درجه یک هنری است. پایه‌گذاری گروه درویش و برگزاری کنسرت در خارج از ایران نیز از فعالیت‌های اوست. شفیعیان از سال ۱۳۴۲ در ارکسترهای رادیو در ایران و از سال ۴۷ در تلویزیون با علی اصغر بهاری، فریدون حافظی، بهمن رجبی، محمد موسوی، محمدرضا شجریان و دیگران فعالیت داشته و از سال ۱۳۵۴ تا کنون کنسرت‌های متعددی را با گروه درویش در ایران و دیگر کشورها برگزار کرده‌است.

آثار : صوتی : "کاست تکنوازی سنتور (در ابوعطا) با تمبک بهمن رجبی ، سه کاست با آواز پریسا در بیات اصفهان، ماهور و بیات ترک" ، "مجموعه‌هایی با آواز رضوی سروستانی و بهرام سارنگ"

کتاب‌ها : "کتاب گل چین (۱) و (۲)، مجموعه پیش درآمد چهارمضراب و رنگ" (گردآوری و آوانگاری:علیرضا جواهری) ،"قطعات کتاب گل چین(۱):۱-پیش درآمد ابوعطا-۲-چهارمضراب ابوعطا-۳-چهارمضراب حجاز-۴-رنگ ابوعطا-۵-پیش درآمد ابوعطا-۶-چهارمضراب ابوعطا-۷- چهارمضراب حجاز-۸-چهارمضراب اوج-۹-مقدمه بیات ترک-۱۰-پنج ضربی بیات ترک-۱۱-چهارمضراب داد-۱۲-رنگ بیات ترک-۱۳-مقدمه همایون-۱۵-چهار مضراب چکاوک-۱۶-چهارمضراب بیداد-۱۷-رنگ همایون-۱۸-چهار مضراب اصفهان" .

لیست رویداد های 15 فروردین ماه

تولد رضا شفیعیان رضا شفیعیان


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q