۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 02:26 ب.ظ

تقویم موسیقی - تولد ناصر رحیمی فراهانی - 25 اردیبهشت ماهناصر رحیمی فراهانی
زمینه فعالیت : نوازنده فلوت زادروز : 1341/02/25

نوازنده خوب و باتكنیك فلوت، ناصر رحیمى‏فراهانى، به سال 1341 در تهران متولد شد.

پس از طى دوران تحصیلات ابتدایى، در سال 1352 وارد هنرستان موسیقى ملى شد تا با آموختن علم موسیقى و نواختن یكى از سازها به این علاقه خود جامه عمل به پوشاند.

در آن زمان براى ورود به هنرستان موسیقى ملى از شاگردان امتحان به عمل مى‏آوردند و در همین آزمایش بود كه ساز ویولن را براى وى پیشنهاد كردند ولى به لحاظ علاقه‏اى كه وى به نواختن فلوت داشت، این ساز را برگزید.

اولین معلم و استاد وى در هنرستان موسیقى ملى، هنرمند باارزش و آهنگساز بزرگ موسیقى فیلم، كامبیز روشن‏روان بود كه مدت سه سال این شاگرد ساعى را تعلیم داد ولى بعد از این مدت چون ایشان به خارج كشور مسافرت كرد، وى مدت چهار سال دیگر را نزد معلم و استاد دیگرى مثل: منوچهر منشى‏زاده تعلیم گرفت. ناصر رحیمى‏فراهانى، در آذرماه 1358 كه سال آخر كلاس را مى‏گذراند، همكارى خود را با اركستر بزرگ رادیو آغاز كرد.

این همكارى ادامه داشت تا این‏كه در سال 1362 براى تكمیل نوازندگى و استفاده از تجربیات معلم و استاد دیگرى، نزد فرهاد شمس كه از نوازندگان خوب فلوت مى‏باشند رفت و مدت یك سال هم از مكتب این معلم ارزنده بهره جست.

در سال 1363 به خدمت سربازى اعزام شد و پس از پایان دوره خدمت سربازى گویا سال 1366 بود كه همكارى مجدد خویش را با اركستر بزرگ رادیو كه در آن زمان به تلویزیون منتقل گردیده بود از سر گرفت و هم‏اكنون به عنوان نوازنده فلوت با اركستر مجلسى صدا و سیما همكارى دارد.

ناصر رحیمى فراهانى، در طول سال‏ها، فعالیت‏هاى هنرى و نوازندگى خود، كنسرت‏هاى متعددى در داخل و خارج كشور همراه با سایر دوستان هنرمند خود جهت شناساندن موسیقى سنتى كشور و كمك به مؤسسات علمى و فرهنگى و خیریه به اجرا درآورده و همواره پیشرف‏هاى هنرى خود را، مدیون معلمانى مى‏داند كه مدرس وى بوده‏اند.


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q