۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 07:25 ق.ظ

تقویم موسیقی - تولد محمود فرهمند بافی - 13 خرداد ماهمحمود فرهمند بافی
زمینه فعالیت : نوازنده تنبک زادروز : 1335/03/13

در سن 10سالگی به نقاشی و موسیقی بخصوص ریتم علاقمند شد ودر سال 1347 به کمک شادروان کامران داروغه به محضر زنده یاد امیر ناصر افتتاح راه یافت و مدت یکسال دروس تنبک را فرا گرفت و از همان زمان به تدریس و نوازندگی در گروهها پرداخت. در سال 1352 با ارکستر ژوزنس موزیکال همکاری نمود و از سال 1353 با مرکز حفظ و اشاعه موسیقی صدا و سیما به همکاری پرداخت .

ایشان همچنین در سه دوره جشن هنر شیراز حضور داشتند و چند اجرا در دانشکده هنرهای زیبا و کارگاه نمایش با حسین علیزاده و مرحوم پرویز مشکاتیان شرکت داشتند.و همچنین با گروههای موسیقی متعددی همکاری کرده اند که از جمله ی آنها می توان به  گروههای عارف-مولانا- درویش-صبا-همایون – ارغنون و گروه استاد فرامز پایور اشاره نمود و نیز در کنسرتها و فستیوالهای داخلی و خارجی شرکت نموده اند.

همچنین  استاد محمود فرهمند با نوازندگان بزرگ کشور همکاری های بسیاری داشته اند که از جمله آنها می توان به استاد علی اکبرخان شهنازی –استاد جلیل شهناز-شادروان پرویز یاحقی- مرحوم استاد اصغر بهاری-استاد فرامرز پایور و مرحوم استاد پرویز مشکاتیان و ... اشاره نمود. ازفعالیتهای دیگر ایشان می توان به همکاری با ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی صدا و سیما و همچنین شرکت در افتتاحیه ارکستر ملی در تالار وحدت به رهبری استاد فرهاد فخرالدینی  و آواز قدرتمند استاد شجریان بمدت 3 شب در سال 1377 نام برد. ایشان همچنین شاگردان ورزیده ای تعلیم داده اند که اکثرشان هم اکنون مشغول به کار هستند استاد فرهمند هم اکنون به تدریس تنبک مشغول می باشند و همکاری هایی نیز با هنرمندان کشورمان دارند.
از استاد فرهمند کارهای بسیاری در قالب تکنوازی و گروه نوازی بصورت سی دی و کاست موجود می باشد که از جمله آنها می توان به: تکنوازی با نی (آهنگ بهزاد فرهودی) پرک (تکنوازی سنتور و تنبک)نوای بربط (تکنوازی عود و تنبک) .

همچنین ایشان در بسیاری از آلبوم های هنرمندان کشورمان همکاری داشته اند که جهت اطلاع شما به ذکر چند نمونه از آنها می پردازیم: موسیقی ملی ایران   استاد عبدالوهاب شهیدی،استاد فرامرز پایور، شب بارانی ، شعرو ، عرفان ، کیش مهر ، مقم صبر، افسانه ، شب عاشقان و ...   


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q