۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 07:53 ق.ظ

تقویم موسیقی - تولد رامبد صدیف - 15 خرداد ماهرامبد صدیف
زمینه فعالیت : خواننده و ردیف دان زادروز : 1319/03/15

وی آموزش آواز ایرانی را در سن ۱۲ سالگی در محضر استاد سلیمان امیر قاسمی ( سلیم خان ) آغاز نمود و این آموزش حدود ۱۵ سال در محضر سلیم خان ادامه یافت. صدیف همزمان به یادگیری شیوه‌های آوازی اساتید بزرگ موسیقی ایران از جمله ابوالحسن اقبال آذر و عبدالله دوامی پرداخت که بعدها دارای شیوه ای مستقل از گذشتگان گردید.

اولین کنسرت موسیقی صدیف بعد از سالیان دراز در سال ۱۳۶۸ به نام ترجیع بند در تالار وحدت تهران با همراهی مجید کیانی برگزار شد که با استقبال گسترده هنرمندان و موسیقیدانان روبرو گردید.

پس از آن، صدیف به برگزاری کنسرت هایی در ایران و خارج از ایران پرداخت. صدیف دارای سبکی منحصر به فرد در ارایه آواز ایرانی است. حجم و قدرت بالای صدا، تسلط کامل بر گوشه‌ها و ردیف موسیقی ایرانی، تحریرهای منحصر به فرد و بسیار متنوع، مرکب خوانی و بداهه خوانی به صورت همزمان از جمله ویژگی هایی است که صدیف را در صد سال گذشته از دیگر خوانندگان موسیقی اصیل متمایز می سازد. اصطلاح مرصع خوانی از ابداعات صدیف محسوب می‌گردد که برای اولین بار توسط ایشان در فرهنگسرای نیاوران تهران اجرا و مورد استقبال اهل فن و مردم قرار گرفت. با تأسیس آموزشگاه موسیقی ترجیع بند در سال ۱۳۸۹ استاد صدیف رامبد به همراه فرزندش امید رامبد، بصورت گسترده تری مشغول تدریس آواز سنتی به هنرجویان می باشد.

آثار : از آثار ضبط شده او آلبوم ترجیع بند در چهارگاه با همراهی سنتور مجید کیانی، مثنوی بیات ترک در برنامه چکاوک و ضبط های خصوصی با جلیل شهناز، پرویز یاحقی و دیگران است.

لیست رویداد های 15 خرداد ماه

تولد رامبد صدیف رامبد صدیف


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q