۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 01:54 ب.ظ

تقویم موسیقی - تولد حسین زمان - 18 مرداد ماهحسین زمان
زمینه فعالیت : خوانندهزادروز : 1338/05/18

تحصیلات متوسطه را در تهران به پایان رساند و مدرک دیپلم ریاضی خود را از دبیرستان خوارزمی ( ارشاد ) در سال ۱۳۵۶ دریافت کرد .

همان سال پس از موفقیت در کنکور سراسری به دانشگاه راه یافت و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز نمود . پس از دو ترم تحصیل به دلیل فعالیت سیاسی توسط ساواک دستگیر و از دانشگاه اخراج شد . از آنجا که تحصیل برایش بسیار اهمیت داشت برای ادامه تحصیل به کشور آمریکا رفت و تا شروع جنگ بین ایران و عراق در آنجا بود .

در این مدت حدود یکصد واحد دانشگاهی گذرانده بود و چند ترم متوالی شاگرد اول کالجی بود که در آن درس می خواند . با شروع جنگ بلافاصله تحصیل را نیمه تمام گذاشت و به ایران بازگشت و در اولین فرصت راهی جبهه شد.

در تمام مدت هشت سال جنگ همزمان با ادامه تحصیلات از مبارزه با دشمن نیز غافل نشد . تحصیلات را تا مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی مخابرات ادامه داد . مبارزات سیاسی خود را از سن شانزده سالگی در دبیرستان با پخش اعلامیه و نوشتن مقالات سیاسی آغاز کرد .

طی بیست سال گذشته همواره به تدریس در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و نیز تحقیق در زمینه های الکترونیک ، مخابرات و کامپیوتر مشغول بوده است . متاهل و دارای دو فرزند هست .که از سال ۱۳۸۱ در جزیره کیش ساکن است و به عنوان معاون طرح و برنامه و نیز عضو هیئت علمی پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف به فعالیت های اجرایی و تدریس مشغول است .


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q