۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 12:14 ب.ظ

تقویم موسیقی - تولد فواد حجازی - 20 فروردین ماهفواد حجازی
زمینه فعالیت : آهنگ ساز ، تنظیم کننده و نوازنده زادروز : 1349/01/20

حجازی پس از انتشار آلبوم «ای عاشقان »در سال 82 با صدای عصار، دیگر در هیچ آلبومی  به صورت پررنگ حاضر نشد . البته مهاجرت وی به کشور فرانسه در سال 85 هم مزید بر علت شد وبه همین دلیل حضور وی در موسیقی پاپ بسیار کم رنگ شد .

حجازی طی 8 سال اخیر به جز عصار همکاری های محدود دیگری نیز داشت . ساخت ملودی و تنظیم 5-6 قطعه با صدای " حسام لرنژاد " که البته هیچ گاه در قالب یک مجموعه منتشر نشدند و برخی از آنها برای پخش به صدا و سیما سپرده شدند از جمله ساخته های حجازی بود . تنظیم 4 قطعه با صدای " محمد اصفهانی " دیگر همکاری حجازی با خواننده ای به جز عصار بود که البته این کارها نیز به جز یک قطعه که تیتراژ سریالی تلویریونی بود تا به امروز منتشر نشده اند .

همچنین ساخت و تنظیم قطعه « ضامن آهو » با صدای " حمیدرضا گلشن " در آلبومی با همین عنوان ، دیگر اثر منتشر شده این تنظیم کننده در سال 90  بود که البته دو – سه سال پیش ساخته شده بود. خود حجازی در مصاحبه ای ، یکی از دلایل کم کاری اش را مجوز نگرفتن قطعات ساخته شده توسط خود از سوی وزارت ارشاد اعلام می کند و می گوید از بین 30 قطعه ساخته شده طی چند سال اخیر فقط چند قطعه معدود مجوز انتشاردریافت نمودند . البته باید مسافرتهای پیاپی وی به فرانسه را هم به این مورد افزود . وی طی این 5 سال بین تهران و فرانسه در رفت و آمد بوده است .


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q