۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 12:13 ب.ظ

تقویم موسیقی - تولد مهدی مقدم - 3 آبان ماهمهدی مقدم
زمینه فعالیت : خواننده، طراح داخلی و بازیگرزادروز : 1360/08/03

فارغ التحصیل رشته گرافیک، خواننده، طراح داخلی و بازیگراست. وی سه خواهر که نام یکی از انها سمیرا است و یک برادر بنام مجید دارد.

از ابتدا علاقه مند به بازیگری بود و تصمیمی برای خواننده شدن نداشت. به نقاشی نیز علاقه مند بود ولی با توجه به علاقه‌ای که به بازیگری داشت، ورود به این رشته را از طریق هنرستان صدا و سیما راحت تر دانست. اما در سالی که وی به این هنرستان وارد شد رشته بازیگری جزو رشته‌های ثبت نامی نبود و در نهایت به دلیل علاقه خود به گرافیک، این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد.

در کنار تحصیل در رشته گرافیک کار تاتر را هم از تاتر گلریز و کار «کلک نزن» به کارگردانی آقای سمسار زاده شروع کرد (در این تاتر آواز می‌خواند). طی چندین سال وی تقریبآ هر شب علاوه بر بازیگری در تاتر‌های مختلف، آواز هم می‌خواند (بعضی اوقات آهنگ‌ خواننده‌های دیگر و بعضی اوقات آهنگ‌هایی که برای تاتر ساخته شده بود را اجرا می نمود).

وی همچنین تعدادی کار رادیویی هم دارد که از بارزترین آنها شرکت در برنامه “جمعه ایرانی” میباشد که چند بار زنده در این برنامه اجرا داشته است. در سال ۸۰ تهیه آلبوم “خونسرد” را آغاز کرد و در سال ۸۳ این آلبوم روانه بازار شد. این آلبوم اولین فعالیت رسمی مهدی مقدم در موسیقی پاپ میباشد.البوم دوم وی بنام سونامی درسال 1386 وارد بازار شد و آلبوم سومش بنام احتیاط در سال 92 و البته تعداد زیادی تک ترک نیز از او بیرون آمده است .

آلبوم ها : آلبوم قصه ، آلبوم خونسرد ، آلبوم سردار عاشق ، آلبوم سونامی ، آلبوم 18 ، آلبوم احتیاط .

آلبوم های تصویری : خونسرد ، سونامی ، HIV
تک آهنگ ها : تو عشق من (با همراهی مهدی مدرس) ، هوای تازه ، نیستی ، قسم خوردم (با همراهی علی و مهدی) ، خوشی زده زیر دلت (با همراهی یاحا کاشانی) ، بی گناه ، چشم‌های آبی ، ستاره (با همراهی سعید سام) ، تنهایی ، پیرهن قرمزی ، عاشتقت شدم ، ولوله ، برگرد بیا ، درد دل ، حس با تو بودن ، پنجره (با همراهی محسن چاووشی و امید عامری) ، نازگل (با همراهی پیام شیرزاد) ، پشت صحنه (با همراهی فرزاد فرزین، محسن چاووشی، مهدی مدرس و امید عامری) ، خدایا ، ازم دوری ، پا به پات میام (با همراهی محسن خانی)

فیلم ها : آخرین حرف (به کارگردانی اصغر نصیری / تولید در سال ۱۳۸۷) ، ۱۸- (به کارگردانی اصغر نصیری / تولید در سال ۱۳۸۷) ، فیلم سه بعدی آقای الف به کارگردانی علی عطشانی


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q